Dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe domu

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim potęgowana jest przedświąteczna gorączka. Ludzie powoli zaczynają myśleć o prezentach, które ofiarują swoim najbliższym, a także potrawach, które w tym roku znajdą się na wigilijnym stole. Nieodłącznym elementem świątecznych przygotowań są również bożonarodzeniowe ozdoby, które już teraz wypełniają po brzegi sklepowe półki. Warto jednak zauważyć, że coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród osób młodszych, jak i starszych, cieszą się ręcznie robione detale. Tego typu ozdoby mogą być piękną dekoracją salonu, sypialni, jadalni, jak również wielu innych pomieszczeń nie tylko o charakterze mieszkalnym.

 

Wystarczą chęci, aby stworzyć coś niezwykłego
Wiele osób uważa, że nie ma zdolności manualnych i z założenia szerokim łukiem omija wszelkie dekoracje w stylu handmade. Warto jednak zauważyć, że istnieje mnóstwo ciekawych ozdób mogących wzbogacić aranżacje pomieszczeń, które nie wymagają wielkiego talentu, a jedynie trochę czasu oraz oczywiście chęci. Jedną z najpopularniejszych dekoracji o charakterze świątecznym bez wątpienia są wieńce. Można je przymocować na drzwiach zewnętrznych lub wewnętrznych, położyć na stół lub zaczepić na ścianie. Bożonarodzeniowe koła można stworzyć z dowolnie wybranych produktów. Na początek potrzebna będzie baza, którą bez problemu zakupimy w sklepie lub zrobimy własnoręcznie, na przykład z gałązek brzozy. Następnie można dołożyć efektowną jarzębinę bądź tasiemkę w kolorze, który kojarzy nam się ze świętami. Idealnym dopełnieniem całości będą szyszki pomalowane sprayem i przyklejone klejem na gorąco, maleńkie bombki, liście czy gałązki krzewów iglastych. Tak naprawdę ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

 

Choinka na wiele sposobów
Choinka to jeden z nieodłącznych elementów świąt, zatem znaleźć ją można w prawie każdym domu. Nie wszyscy jednak mają miejsce na postawienie dorodnego drzewka w centralnym punkcie swojego mieszkania. Co zrobić, jeśli metraż nie pozwala na stworzenie wymarzonej dekoracji? Jeżeli dysponujemy wolną ścianą, problem można rozwiązać w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Choinkę na ścianie można stworzyć tak naprawdę ze wszystkiego. Z lampek choinkowych przyklejonych bezbarwną taśmą, a także z gałązek przymocowanych poziomo od najkrótszej do najdłuższej, idąc ku dołowi. Każde "pięterko" stworzonej w ten sposób choinki można przyozdobić drobiazgami kojarzącymi się ze świętami - szyszkami, orzechami, suszonymi pomarańczami czy gałązkami.

 

Jak w szybki i prosty sposób doprowadzić do metamorfozy wnętrz?
Stworzenie ciekawych ozdób może znacznie odmienić nasze mieszkanie na Święta. Dużą popularnością cieszą się chociażby dekoracje z papieru, makaronu, jak również robione na szydełku. Święta kojarzą się także z dużą ilością światełek, które można wykorzystać na wiele sposobów. Do stworzenia prostych, ale interesujących stroików wystarczy przezroczysty wazon, kilka gałązek, które można pomalować srebrnym, złotym lub białym sprayem dla urozmaicenia efektu, a także wyżej wspomniane światełka. Gałązki umieszczone w wazonie i owinięte światełkami będą idealną ozdobą każdego pomieszczenia. Lampki można również umieścić w słoiku lub szklanej butelce, gdzie także będą prezentowały się w ciekawy sposób. Pomysłów jest naprawdę wiele, podobnie jak inspiracji, które można znaleźć w sieci. Jeśli potrzebują Państwo jakieś pomocy w dekoracji wnętrza na Boże Narodzenie zapraszamy do kontaktu.

 

 

wnętrza

salon, mieszkanie prywatne
sala obsługi klienta, bank