Jak odnowić stare meble? To proste

Meble, szczególnie stare, posiadają wyjątkowy klimat. Z roku na rok jednak przestają cieszyć oko nieskazitelnym wyglądem. Wypłowiałe skóry lub drewno to początek akcji renowacji. Jak jej dokonać? Działajcie z naszym poradnikiem dla początkujących.

 

Meble ze skóry
Tapicerowane skórą meble, takie jak kanapy, czy fotele są czasem bagatelnie drogie. Dużą rolę gra ich wygląd i jakość, która z czasem blednie. Wadą mebli skórzanych jest ich niska odporność na promieniowanie słoneczne oraz pękanie materiału. Wyrzucanie ich, nie jest dobrym pomysłem. Warto pomyśleć o odnowie skórzanych elementów za pomocą dostępnych na rynku środków. Systematyczna konserwacja wydłuża ich żywotność, ale mimo wszystko wymagają one kompletnej renowacji. Wszelkie odbarwienia i przetarcia zniwelujemy z pomocą dostępnych w sklepach środków renowacyjnych, które możemy zakupić w przystępnych cenach. Każdy z nich zawiera instrukcję, która ułatwia nam ich użycie.

 

Drewniane meble
Renowacja starych drewnianych mebli, czy drzwi nie jest trudnym zadaniem, jednak czasochłonnym. Drewniane meble są najbardziej pożądane na rynku, co jest równoznaczne z ich wysoką ceną. Jeżeli jesteśmy szczęściarzami i posiadamy już takie w swoim domu, warto pomyśleć o ich drugim życiu. Możliwości, jakie zostawia nam rynek, nie tylko wpływają na odnowienie drewnianych elementów. Za pomocą dostępnych środków zapewniamy im dodatkową ochronę, a jednocześnie zmienimy kolor na pasujący do naszego wnętrza.

 

Jak odnowić stare meble?
Pracę rozpoczynamy od umieszczenia mebli w wygodnym dla nas miejscu, a następnie rozkręcamy korpusy od frontów. Za pomocą papieru ściernego lub narzędzia mechanicznego ścieramy delikatnie powłokę z drewna. Po wyczyszczeniu wszystkich elementów rozpoczynamy odtłuszczanie. W tym celu można użyć wody z płynem do naczyń lub w miarę możliwości benzyny ekstrakcyjnej. Gdy meble wyschną, możemy przystąpić do ich pomalowania. Coraz więcej producentów oferuje pokaźną ofertę specjalnych farb. Spośród nich dobierzemy dowolny nowy kolor, który gwarantuje nam idealne krycie i długą żywotność, nawet na meblach kuchennych. Bez problemu możemy również zmienić przeszklenia czy gałki od szafek, które dodadzą im jeszcze większego stylu.

 

Ile to kosztuje?
Renowacja przez specjalistów może przerosnąć nasze możliwości finansowe. Jeżeli mamy odrobinę wyobraźni i nawet niewielki budżet, odnowa starych mebli nie będzie najmniejszym problemem. Poświęcony czas nada im drugie, wyjątkowe życie. Wszystkie farby, środki chemiczne i niezbędne akcesoria zakupimy w większości sklepów remontowo-budowlanych.

 

 

wnętrza

salon, mieszkanie prywatne
sala obsługi klienta, bank