Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie w bloku?

Mieszkania o dużych przestrzeniach nie stanowią dużego problemu jeśli chodzi o ich urządzanie. Pojawia się on jednak w przypadku wnętrz, z jakimi ma do czynienia większość mieszkańców bloków. W bloku mamy do dyspozycji zdecydowanie ograniczone możliwości, prawdziwe wyzwanie dla architekta wnętrz będzie stanowić więc takie ich urządzenie, aby zachować wysoką estetyką i jednocześnie pełną funkcjonalność. Jeżeli sami nie czujemy się pewni, co do urządzenia wnętrza, w którym prawdopodobnie spędzimy kilka, jeśli nie kilkanaście lat, najlepiej powierzyć projekty przestrzenne w małym mieszkaniu profesjonalnemu architektowi wnętrz. To on doskonale będzie znał tricki, jak optycznie powiększyć niedużą przestrzeń, których kilka przedstawiamy poniżej.

 

Lustra czynią cuda
Nowoczesne wyposażenie z przemyślanym użyciem luster może czynić cuda w małych przestrzeniach. Lustra powiększające optycznie przestrzeń można zastosować nie tylko w łazience, gdzie niezbędne są do codziennej toalety, ale także w przedpokoju, najlepiej na szafie z przesuwanymi drzwiami, gdzie będziemy mogli sprawdzić szczegóły stylizacji tuż przed wyjściem z domu czy w pokoju sypialnym, gdzie także często stosuje się je jako element drzwi na szafie mieszczącej wszystkie ubrania i drobiazgi.

 

Minimalistycznie i przestrzennie
Modna, minimalistyczna aranżacja utrzymana w stylu skandynawskim to także klucz do optycznego powiększenia przestrzeni. W małych mieszkaniach warto zrezygnować więc z firanek czy zasłon na rzecz barwnych lub jednolitych w kolorze rolet zasłaniających okna. Równie jednolite w odcieniu obicia mebli spowodują, że wizualnie nawet najmniejszy salon uzyska przestrzenny oddech, a pozbycie się licznych figurek, zbiorów pamiątek z wakacji czy innych przedmiotów zbierających licznie kurz nie tylko powiększy przestrzeń, ale też przyczyni się do łatwiejszego sprzątania.

 

Jasne kolory
Jasne kolory to najprostszy sposób do powiększenie optycznego małej przestrzeni. Biel w różnych odcieniach urozmaicona odpowiednio dobranymi kolorowymi dodatkami, jak obrazy czy plakaty na ścianach. Na rynku dostępne są także farby odbijające światło, które dodatkowo wpuszczą więcej światła nawet do najmroczniejszych zakamarków. Warto w jasnych wnętrzach zastosować sporo elementów szklanych, ładnie prezentujących się w zestawieniu z jasnymi aranżacjami.

 

Jeśli szukasz profesjonalnego architekta wnętrz, który umiejętnie rozjaśni i powiększy małą przestrzeń - zapraszamy do kontaktu z JUST Studio. Wieloletnie doświadczenie i pasja w urządzaniu wnętrz powodują, że pomożemy w każdym problemie aranżacyjnym.

 

 

wnętrza

salon, mieszkanie prywatne
sala obsługi klienta, bank