Reklama wystawiennicza - jako sposób na zdobywanie klientów

Spośród skutecznych sposobów promocji, służących zarówno do pozyskania nowych klientów, jak również kontrahentów biznesowych, dużą skuteczność zapewniają projekty stoisk handlowych oraz specjalnie przygotowane systemy ekspozycyjne. O ile reklama internetowa, prasowa, radiowa czy telewizyjna ma za zadanie dotrzeć do jak największej grupy nabywców, często traktujących te formy promocji jako zbyt narzucające, to wystawiennictwo kierowane jest do określonej grupy osób. Wśród nich są klienci i bywalcy sklepów czy centrów handlowych, przechodnie oraz osoby związane z daną branżą, odwiedzające ekspozycje na targach i wystawach.

 

W sklepie i centrum handlowym
Reklamowe stojaki, standy oraz bardziej skomplikowane systemy ekspozycyjne w centrach handlowych i na ulicach mają za zadanie przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów i następnie zachęcić do wizyty w sklepie. Aby materiały reklamowe skutecznie przyciągały, istotne są takie parametry, jak jakość wykonania, przejrzystość oferty, zaskoczenie (w niektórych przypadkach) oraz spójność. Przyciągać mogą zarówno konkretne oferty (także z ceną), jak też wyeksponowane logo cenionej firmy. Właściciel niewielkiego sklepiku może z powodzeniem wykorzystać nie tylko wielkość i konkurencyjność oferty, ale też znak firmowy cenionej marki, lokując ją w widocznym miejscu. Natomiast niewielkie punkty usługowe, lokale gastronomiczne czy wyspy handlowe dobrze współgrają z potykaczami i standami, zajmującymi niewielką przestrzeń, ale dobrze widocznymi, z konkretną i łatwą do zrozumienia treścią. Potykacz czy stand może stać w niewielkiej odległości (kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów) od reklamowanego miejsca lub tuż obok stoiska. Ograniczenia to przestrzeń oraz rodzaj usługi lub produktów.

 

Wystawa
Ogromną moc przyciągania mają wystawy sklepowe. Dlatego przedsiębiorcy chętnie korzystają z odpowiedniej ekspozycji, umieszczając w witrynach nie tylko wybrane produkty, ale też kusząc innymi atrybutami. Okna otwarte, wystawy masowe, przyścienne gabloty, wystawy seryjne czy wystawy okolicznościowe przyciągają tym bardziej, im są spójne i wykonane z należytą dokładnością. Nawet zamknięte drzwi lub częściowo przysłonięte rolety dobrze jest wykorzystać do celów reklamowych.

 

Oferta na targi i wystawy branżowe
Budowa stoiska w oparciu o systemy wystawiennicze to niezbędny element branżowych targów. Wewnętrzne stojaki reklamowe, standy, ścianki sponsorskie, stojaki na ulotki reklamowe, wertikale czy fotościanki przyciągają ewentualnych kontrahentów i pozwalają tworzyć spójny wizerunek marki lub przedsiębiorstwa. Logo firmy może być dodatkiem bądź głównym elementem. Bez względu na wielkość dostępnej przestrzeni wskazane jest, by wykorzystać potencjał, dobierając wystawiennictwo pod względem kompozycji, jakości i użyteczności. Również w miejscu targów lub wystawy, mogą to być takie miasta jak Łomianki, Warszawa czy Nadarzyn, starannie zaprojektowana ekspozycja jest równie ważna jak proponowana oferta.
Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą reklamy wystawienniczej.

 

 

wnętrza

salon, mieszkanie prywatne
sala obsługi klienta, bank