Kolory ścian trendy 2018

Minęły już czasy, gdy wszystkie mieszkania były urządzane w ten sam sposób. Dzisiaj każdy z nas może, czerpiąc inspiracje z czasopism, blogów lub własnej wyobraźni urządzić swój dom w wyjątkowy sposób. Jednak, jak w każdej dziedzinie i tutaj pojawiają się i znikają pewne trendy. Zobaczmy jakie kolory ścian są modne w 2018 roku. Warto to wiedzieć przed remontem lub odnawianiem mieszkania albo domu. Jeżeli sami nie wiemy, jak urządzić nasze wnętrze, zawsze możemy skorzystać z usług specjalisty.

 

Jaki kolor do salonu?
Salon jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym, to tutaj odpoczywamy, przyjmujemy gości, często także spożywamy posiłki. Dlatego w tym roku zaleca się stosowanie wszelkich odcieni szarości. Są to uniwersalne odcienie, które pasują do każdego rodzaju wnętrza. Poza tym doskonale łączy się on z innymi kolorami. Dlatego można zestawić go z zestawami mebli w żywych, intensywnych kolorach, np. niebieska lub zielona kanapa. Modne jest także w tym roku łączenie szarości z niebieskimi lub granatowymi akcentami. Eksperci z Just Studio podpowiadają, iż można także dodać jakiś turkusowy element, rozjaśni on i ożywi dane pomieszczenie. By urozmaicić wystrój salonu, proponują ozdobną tapetą na jednej ze ścian.

 

Kolory ścian proponowane do sypialni
Sypialnia to nasza oaza spokoju, to tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu. Musimy w tym pomieszczaniu czuć się komfortowo i bezpiecznie. W tym roku najmodniejsze kolory do sypialni są delikatne i mają lekko blady odcień. Dzięki wykorzystaniu neutralnych barw na ścianach możemy pozwolić sobie na swobodniejszą aranżację tego pomieszczenia. Specjaliści z Just Studio proponują użyć pościeli w interesujące wzory, powiesić ekspresyjne obrazy lub przyozdobić meble pokrowcami w bardziej intensywnych kolorach. Dominującymi w tym roku kolorami są brązy i beże we wszystkich odcieniach, tworząc w ten sposób przytulny klimat pomieszczenia. Modne nadal są uniwersalne kolory, takie jak subtelna biel. Także wspomniany już szary kolor nadaje się do zastosowania w sypialni.

 

Zapraszamy kolory do kuchni
Od kilku sezonów styl skandynawski jest obowiązującym kanonem, jeżeli chodzi o wystrój kuchni. Jednak inne kolory stają się coraz popularniejsze. Do tego stopnia, że można nawet spotkać się z kuchniami, gdzie ściany pokryte są czarną farbą tablicową. Taka farba pozwala na notatki, rysunki lub zapisywanie ważnych informacji w bardziej ekstrawagancki sposób niż karteczki na lodówce. Klasyczne i eleganckie połączenie bieli i czerni jest nadal bardzo modne i daje wiele możliwości na kolorowe akcenty w kuchni takie jak, kubeczki lub małe elementy dekoracyjne. Nadal, zdaniem fachowców od urządzania wnętrz z Just Studio, modna jest w kuchni zieleń w swoich najbardziej pastelowych odcieniach. Miętowe ściany doskonale współgrają z delikatną bielą szafek, dębowych blatów i delikatnych złotych dodatków, np. klamek. Wrażenie subtelności i przytulny klimat będą potęgować doniczki z kwiatami lub wazony z kolorowymi bukietami. Jeżeli marzy nam się kuchnia w stylu vintage, to płytki w kolorze delikatniej zieleni są idealnym rozwiązaniem. Jak widać każdy możne w 2018 roku znaleźć pasujące do jego wizji mieszkania kolory, które nie tylko będą zadowalać jego gusta, ale i będą spełniać kryteria najnowszych trendów dekoracji mieszkań i domów. Jeśli nadal mają Państwo wątpliwości i potrzebują zasięgnąć porad eksperta, zapraszamy do kontaktu.

 

 

wnętrza

salon, mieszkanie prywatne
sala obsługi klienta, bank